ABD de eğitim

AMERİKA DİL OKULLARI - AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE


AMERİKA'DA DİL EĞİTİMİ - AMERİKA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Dil EğitimiAmerika'nın farklı eyaletlerinde onlarca dil okulundan biri mutlaka sizin için uygundur. İngilizce dil eğitiminde uzman eğitmenler ile kariyeriniz için büyük bir adım atın!

Summer Work Travel

Amerikada work and travel

Work and Travel yaz programı, üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri süresince Amerika' da çalışırken gezip, eğlenebilecekleri bir kültürel değişim programıdır. Katılımcılar bu programlara birden fazla kez katılabilirler. Maksimum program süresi dört aydır.

Programa katılan öğrenciler Amerika' da kalacakları süre boyunca yaşam masrafları için yeterli gelire sahip olduklarından emin olmaları gerekir. Amerika' da yaşayarak hem iş deneyimi kazanacak hem de İngilizcelerini geliştirebileceklerdir. Bunlar Work&Travel programına katılan öğrencilerin başlıca beklentileridir. Ayrıca öğrencilerin işe başlayana kadar yaşam masraflarını karşılayabilecek yeterli bütçeye sahip olmaları beklenmektedir.

Katılımcının sezon içinde ne kadar süre işsiz kalacağına dair net bir süre yoktur. Yani bu program Amerika' da kalacakları süre boyunca gezmek isteyen öğrenciler için uygun bir program değildir. Bu durumda öğrencinin Turist vizesine başvurması gerekmektedir. (B-2 visa).

Work and Travel programına katılan aday mutlaka work and travel programını düzenleyen bir sponsor ile çalışmalıdır. Islands Yurtdışı Eğitim danışmanlık şirketi olarak CETUSA' nın sponsorluğunda Work&Travel programını organize etmekteyiz.

Muhtemel Work and Travel yaz işleri:

Work and travel muhtemel yaz işleri

Çoğu zaman katılımcılar vasıfsız servis pozisyonlarında otellerde, restoranlarda ve eğlence/su parklarında çalışırlar. Fakat bunun yanı sıra katılımcı farklı iş alanlarında, organizasyonlarda Örneğin mimarlık şirketleri de, bilimsel araştırma şirketlerinde, grafik sanatlar basım yayım medya iletişim ve reklam ajanslarında, Bilgisayar yazılım ve elektronik şirketlerinde ve yasal olan vb birçok şirketlerde çalışabilir. Program dört ayı geçemez ve öğrencini yaz tatili süresince bitmiş olmalıdır. Katılımcılara, kendiyle aynı pozisyonda çalışan diğer Amerikalı çalışanlar gibi eşit olarak ödeme yapılır.

Katılımcılar, ne Amerikalı evlerde hizmet gerektiren işlerde ne de Kendi paralarını kullanabilecekleri belli bir miktar yatırım gerektiren işlerde çalışabilirler. Kapıdan kapıya satış gibi. Katılımcı hasta bakıcılığı işlerinde çalışamaz.

Belirlenmiş Sponsor Sorumlulukları

Katılımcıların çoğu istihdam edilmiş şekilde Amerika' ya giriş yaparlar. Fakat Sponsorlar her yıl sadece Katılımcıların %50' sini yerleştirmekle yükümlüdürler. Katılımcı bir işe yerleştirilmemesi durumunda sponsor, iş araştırma süresi boyunca katılımcının yeterli finansal gelire sahip olduğundan emin olmalıdır. Sponsorlar katılımcılara ülkelerinden ayrılmadan Amerika' da nasıl iş ve kalacak yer bulunacağına, dair gerekli bilgiyi vermelidir. Ayrıca Sponsorlar katılımcılara işlerin olduğu listeleri en azından Amerika' ya giren katılımcı sayısı kadar olan iş listelerini mutlaka vermelidir. Eğer katılımcı bir hafta içinde bir iş bulamazsa Sponsorlar, Katılımcıya bir hafta içinde iş bulmak için çaba harcamak zorundadırlar.

0543 292 41 92

 info@islands-turkey.com

ISLANDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

Amerika Kampanyalar

ABD Dil Okulları Kampanyalar


Yurtdışı Eğitim Fırsatlarımız

Web Servisi İle Bağlantı Kurulamadı


Amerika Programlarımız

Diger Egitim Sitelerimiz

Ana Sayfa | İLETİŞİM | Site Haritası
Amerika Eğitim Kampanyalar