ABD de eğitim

AMERİKA DİL OKULLARI - AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE


AMERİKA'DA DİL EĞİTİMİ - AMERİKA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Dil EğitimiAmerika'nın farklı eyaletlerinde onlarca dil okulundan biri mutlaka sizin için uygundur. İngilizce dil eğitiminde uzman eğitmenler ile kariyeriniz için büyük bir adım atın!

GREEN CARD BAŞVURUSU

Sitemizdeki bütün bilgiler Amerika Birleşik Devletleri'nin
GREEN CARD BAŞVURULARI BİLGİLENDİRME
sitesinden alınmıştır.

Green Card Nedir?

Green Card Başvurusu

Amerika Birleşik Devletleri Kongresi yetkisiyle yapılmakta olan Çeşitlilik Göçmen Vize Programı (DV), ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülmekte olup her sene Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın (INA) 203 (c) maddesince belirlenmiş şartlara göre düzenlenir. Yasa, ‘’çeşitlilik göçmenleri’’ olarak bilinen bir grup için çıkarılmış olup ABD’ye göçün az olduğu ülkelerde doğmuş olan kişiler için öngörülmüştür. 2018 mali yılı için 50,000 çeşitlilik vizesi (DV) verilecektir.
Green Card Vizesi çekiliş programına kayıt olmak ÜCRETSİZDİR.

Program kapsamında seçilen kişilerin (kazananlar) vize alabilmeleri için basit bazı yeterlilik şartlarını yerine getirmeleri gerekir. DV programını kazananlar, bilgisayar tarafından rastgele yapılan bir çekiliş sonucunda belirlenmektedir. ABD Dışişleri Bakanlığı çeşitlilik vizelerini altı coğrafi bölge arasında paylaştırır ve bu bölgelerde bulunan hiçbir ülke, ilgili sene içinde verilecek olan toplam çeşitlilik vizelerinin yüzde yedisinden fazlasını alamaz.

Green Card Başvurusu Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Green card ile amerikaya

Green Card programına (Çekilişine) katılabilmek için başvurular, her sene Ekim ayında yaklaşık 1 aylık süre içinde elektronik olarak Amerika Birleşik Devletleri'nin
GREEN CARD BAŞVURULARI web site adresinden ulaşılabilen DS-5501, Elektronik DV başvuru formu (E-DV) doldurularak yapılır.

Yoğunluktan dolayı web sitesinde oluşabilecek gecikmeler nedeniyle lütfen başvuru yapmak için son haftayı beklemeyiniz. Eksik başvuru formları, geç başvurular ya da kağıt üzerinden yapılan başvurular kabul edilmiyor.

Green Card Yasası, her kayıt döneminde, herkes için sadece bir başvuruya izin vermektedir. Amerikan Dışişleri Bakanlığı birden çok sayıda yapılmış başvuruları tespit etmek için gelişmiş bir teknoloji kullanıyor ve birden fazla başvuru yapan katılımcıları diskalifiye ediyor.

Green Card Başvurunuzu Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Başvurunuzu tamamladıktan sonra ekranda adınızın ve konfirmasyon numaranızın yeraldığı bir onay sayfası göreceksiniz. Lütfen bu sayfanın çıktısını alınız. Her sene Mayıs ayının başından itibaren GREEN CARD BAŞVURULARI web sitesindeki “Entrant Status Check” (Başvuru Durumu Kontrol) linkinden kişisel bilgilerinizi ve konfirmasyon numaranızı girerek başvurunuzun durumunu kontrol edebilirsiniz.

Green Card çekilişinde kazanıp kazanmadığınızı ve göçmen vize görüşme tarihinizi sadece bu web sitesinden “Entrant Status Check” (Başvuru Durumu Kontrol) linkinden öğrenebilirsiniz. A.B.D. Hükümeti kişilere veya aracı şirketlere ASLA direkt bilgilendirme yapmaz. Bu link başvurunuza nasıl devam edebileceğinize dair bilgi alabileceğiniz tek yerdir.

Green Card Başvuru Koşulları Nelerdir?

Green Card Başvuru Koşulları

1. Koşul: DV programına katılım için başvuruya uygun ülkelerden birinin yerlisi olmalısınız. Türkiye Avrupa grubunda uygun olan 52 ülkeden birisidir.
2. Koşul: Her başvuru sahibi DV programının gerekliliği olan eğitim ve/veya meslek koşullarını aşağıdaki şekilde yerine getirmelidir:

 • En az lise veya dengi bir eğitim görmüş olmak, ki bu koşul 12 yıllık resmi ilk, orta ve lise eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlanmış olmasını gerektirir
 • VEYA
 • Son 5 (beş) yıl içinde belirli bir eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmak.
 • Green Card Başvurusu Nasıl Yapılmaz?

  Green Card Başvurunuzu sizin adınıza başka bir kişiye, bir danışmanlık şirketine veya sadece bu işten para kazanmak amacıyla kurulmuş şirketlerden birisine yaptırmaya karar verirseniz lütfen size aşağıdaki ifadelerden birisini veya birkaçını söyleyenlerden uzak durunuz:

  • Biz Amerikan Büyükelçiliğiyle beraber (müşterek) çalışıyoruz.
  • * Amerikan Büyükelçilikleri hiçbir özel kurum veya şirketle beraber (müşterek) çalışmaz.
  • Sitemizden danışmanlık hizmeti alanlara %100 Green Card alma garantisi veriyoruz.
  • * Green Card çekilişleri bilgisayar tarafından, başvuran adaylar arasından rastgele ve eşitlik esasıyla yapılır.
  • Formlarınızı bizden doldurmadıysanız bile bizden danışmanlık alabilirsiniz. Formlarınızı inceleriz ve gerekli güncellemelerin listesini çıkarırız.
  • * Green Card başvuru formu sadece 1 adettir ve doldurulması çok basittir. Form doldurulduktan sonra, size özel onay numaranızın bulunduğu onay sayfası gelir. Onay sayfası geldikten sonra formda hiçbir değişiklik yapılamaz.
  • Formları doldurmak için biz çok profösyoneliz ve yanlış yapmayız.
  • * Basit olan başvuru formunu doldurmak için profösyonel olmanıza gerek yoktur.
  • Başvurunuzu bizim aracılığımızla yaparsanız seçilme şansınız daha fazla olacaktır.
  • * Çekilişe katılan bütün adayların seçilme şansı eşittir. Herhangibir adayın şansı diğerinden daha fazla değildir.
  • Başvurularınızı Ankara'da bulunan şirketler aracılığıyla yaparsanız şansınız daha yüksek olacaktır.
  • * Green Card başvuruları Dünya'nın herhangibir yerinden Internet aracılığıyla yapılabilir ve tüm başvuru sahiplerinin şansı eşittir.
  • Başvuru formuna yüklenecek fotoğrafın özelliklerinin düzeltilmesi ve sisteme yüklenmesi teknik bilgi gerektirir.
  • * Fotoğrafçıların büyük çoğunluğu hangi nedenle fotoğraf çektirmek istediğinizi söylerseniz, istenen özelliklerde fotoğrafınızı çeker ve isterseniz .jpg formatında maille mail adresinize gönderir veya isterseniz CD'de size verir. Bu aşamadan sonra fotoğrafı sisteme yüklemek çok basittir ve hiçbir teknik bilgi gerektirmez. Ayrıca fotoğrafınızı sisteme yüklemeden önce gene sistemde mevcut kontrol seçeneğiyle fotoğrafınızın uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  Green Card Başvuruları İçin Tavsiyemiz:

  Green Card Tavsiyeler

  Eğer başvuru formunuzu doldururken bir aracı kurum veya danışmanlık şirketinden yardım almaya karar verdiyseniz, başvurunuzun yapıldığı sırada orada bulunmalı, soruların cevabının doğru olduğunu teyit etmeli ve başvuru tamamlanınca gelen onay sayfasını ve size özel onay/konfirmasyon numaranızı, daha sonra E-DV web sitesinden kurayı kazanıp kazanmadığınızı öğrenmeniz için kullanacağınızdan mutlaka almalısınız. Bu numara olmadan başvurunuzun durumunu öğrenebileceğiniz sisteme erişiminiz olmayacaktır.

  Ayrıca elektronik başvuru formunda vermiş olduğunuz e-posta hesabının size ait ve sizin erişiminiz olmasına dikkat ediniz.

  Daha detaylı bilgi için lütfen SIKÇA SORULAN SORULAR bölümünü inceleyiniz.  0543 292 41 92

   info@islands-turkey.com

  ISLANDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

  Amerika Kampanyalar

  ABD Dil Okulları Kampanyalar


  Yurtdışı Eğitim Fırsatlarımız

  Web Servisi İle Bağlantı Kurulamadı


  Amerika Programlarımız

  Diger Egitim Sitelerimiz

  Ana Sayfa | İLETİŞİM | Site Haritası
  Amerika Eğitim Kampanyalar