ABD de eğitim

AMERİKA DİL OKULLARI - AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE


AMERİKA'DA DİL EĞİTİMİ - AMERİKA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Dil EğitimiAmerika'nın farklı eyaletlerinde onlarca dil okulundan biri mutlaka sizin için uygundur. İngilizce dil eğitiminde uzman eğitmenler ile kariyeriniz için büyük bir adım atın!

ABD' de Üniversite

Amerikada üniversite

Amerika Birleşik Devletleri tartışmasız yabancı öğrencilerin ilgisini en çok çeken ülkedir. Eğitim için sınırsız olanaklar tanımaktadır. Dünyada teknolojide lider olduğu için fen bilimleri öğrencilerine araştırma için sınırsız olanaklar tanımaktadır. Kültürel açıdan çok zengin olan Amerika sosyal bilimler öğrencileri için de en cazip ülkedir.

Ekonomik açıdan ileri düzeyde olan Amerika'da yaşam standartları da oldukça yüksektir. Eğitim için bu derece cazip olan Amerika'da binlerce üniversite vardır. Her üniversitenin farklı özellikleri ve ayrıcalıkları olsa da temelde aynı sistem üzerine kuruludur. Türkiye'den de eğitim için Amerika'yı seçen birçok öğrenci vardır. Gerekli şartları sağladıktan sonra Amerika'da eğitime başlamak çok da zor değildir. Hemen her üniversitenin yabancı öğrencilere ayırdığı bir kontenjan vardır. Ayrıca hemen hemen hepsi de YÖK tarafından tanınmaktadır.

Amerika' da Eğitim Şartları

  • Öğrencinin akademik durumu
  • Öğrencinin İngilizce seviyesi
  • Lise diploması
  • Essay
  • Gerekli sınav sonuçları
  • Referans mektupları
  • Masrafları karşılayabilme

Öğrencinin Akademik Durumu

Amerikada üniversite

Amerika eğitim için en elverişli ülke olduğu için dünyadaki binlerce öğrenci birbirleriyle yarışmaktadır. Böyle bir durumda üniversiteler doğal olarak daha başarılı olanı tercih etmektedir. Bu doğal süreç incelendiğinde ortaya çıkan tabloda kabul alan öğrencilerin birçoğunun ortalamasının 4,00 (5,00 üzerinden) üzerinde olduğu görülmektedir. Başarılarını artırmak isteyen üniversiteler, başarılı olan öğrencilere öncelik tanımaktadır. Bu yüzden akademik durumun iyi olması bir öğrenci için büyük avantajdır.

Öğrencinin İngilizce Seviyesi

Amerika'da yurtdışından öğrenci kabul eden üniversitelerin en büyük kaygısı iletişim probleminin olmasıdır. Bilindiği üzere Amerika'da eğitim dünya dili olan İngilizce ile yapılmaktadır. Anadili İngilizce olmayan kimselerin de iletişim problemi yaşaması olağandır. Bu iletişim problemini en alt düzeye indirmek isteyen Amerikan üniversiteleri kabul edecekleri öğrencilerin İngilizce düzeylerinin belirli bir seviyeyi aşmış olmasını istemektedir. Bunun için birçok üniversite başvurular sırasında öğrencilerden TOEFL sınav sonucu istemektedir. TOEFL sınavında belirli bir puanı aşabilmiş kimseler iletişim problemi yaşamayacaklarını belgeledikleri için daha fazla şansa sahiptirler. Birçok üniversite yeni sisteme göre 213 puan alt sınırı koymuştur ..TOEFL..

Lise Diploması

Amerika'daki üniversiteler gerek yasalardan dolayı gerekse öğrencilerin lise mezunu olduklarını resmi olarak belgelemeleri için öğrencilerden lise diploması istemektedir.

Essay (Statement of Purpose)

Essay her üniversitenin başvuru yapan öğrencilerden istediği öğrencinin kendini anlattığı İngilizce yazılmış kısa bir kompozisyondur. Bu essay'in istenmesinde öğrenciyi kendi ağzından tanımak kadar öğrencinin kendini ifade edebilme gücünü görmek amacı da vardır. Öğrenci bu yazı da kendini farklı kılan özellikleri açık bir şekilde anlatmalıdır. Yazıyı değerlendirecek kişiyi kendisini seçmesi için ikna edebilmelidir. Bu anlatımı yaparken de kendini ifade edebilme yetisini en iyi şekilde göstermelidir.

Gerekli sınav Sonuçları

Amerika'daki birçok üniversite öğrencilerin ne kadar zeki, yetenekli ve ne kadar başarılı olduklarını görmek için bazı sınavları kıstas almışlardır. Lise mezunu olup üniversite okumak isteyen öğrenciler için bu sınavlar SAT1 ve SAT2'dir. Ayrıca daha öncede bahsedildiği gibi üniversiteler öğrencinin İngilizce seviyesini görmek için TOEFL sınav sonucunu da istemektedir.

Referans Mektupları

Bir öğrenciyi daha yakından tanıyabilmek ve daha iyi değerlendirebilmek için o öğrenciyi kendisini yakından tanıyan birinden dinlemenin iyi bir fikir olduğunu düşünen Amerikan üniversiteleri öğrencilerden referans mektubu istemektedirler. Bu referans mektupları öğretmenlerden, anne-baba ve akrabalardan ya da bir arkadaştan istenebilir. Burada öğrenciyi tanıyan kişi objektif bir şekilde öğrenciyi değişik açılardan değerlendirmelidir. Mektubu okuyacak kişiyi öğrenci hakkında bilgilendirmelidir. Mektubun, yazan kişinin imza ve varsa kaşesini taşıyan kapalı bir zarf içinde verilmesi olaya ciddiyet getirecektir.

Masrafları karşılayabilme

Amerika'da üniversite eğitiminin yıllığı günlük hayattaki masraflar dahil 20.000-40.000 dolar arasında değişmektedir. Başvuruda bulunan öğrenci bu masrafı karşılayabileceğini belgelemelidir aksi takdirde başvurusu kabul edilmez. Başvuru yapan öğrenci bu masrafı karşılayabileceğini kendi veya ailesi üzerinde bulunan mal varlığını göstererek, bankada kendi üzerinde bulunan yeterli miktarda para göstererek ya da eğitimi için bir burs bulduğunu göstererek belgeleyebilir.

0543 292 41 92

 info@islands-turkey.com

ISLANDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

Amerika Kampanyalar

ABD Dil Okulları Kampanyalar


Yurtdışı Eğitim Fırsatlarımız

Web Servisi İle Bağlantı Kurulamadı


Amerika Programlarımız

Diger Egitim Sitelerimiz

Ana Sayfa | İLETİŞİM | Site Haritası
Amerika Eğitim Kampanyalar