ABD de eğitim

AMERİKA DİL OKULLARI - AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE


AMERİKA'DA DİL EĞİTİMİ - AMERİKA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Dil EğitimiAmerika'nın farklı eyaletlerinde onlarca dil okulundan biri mutlaka sizin için uygundur. İngilizce dil eğitiminde uzman eğitmenler ile kariyeriniz için büyük bir adım atın!

Sertifika / Diploma Programları Nedir?

Sertifika Programları

Günümüzde sertifika / diploma programları hızlı mesleki eğitim ve gelişim için alternatifler olarak popülerlik kazanmıştır. Sertifika / diploma programları hem teori ve pratikte belirli bir alanda odaklanarak uygulanan mesleki eğitimdir. Bu programdaki eğitim lisans programları gibi geniş değildir ve genellikle belirli bir alana konsantredir, spesifiktir. Örneğin, iş bir lisans programında, öğrenci derinlemesine pazarlama, muhasebe, finans, insan kaynakları, örgütsel davranış, üretim, ekonomi ve diğer bazı alanlarda geniş bir çalışma olmaktadır. Ancak bir sertifika programı kapsamında, öğrenci belirli bir alanda kendi çalışmalarına yoğunlaştırılmış olacaktır. Örneğin, bir pazarlama sertifika / diploma programına müfredat tüketici davranışları, pazarlama araştırması, pazarlama stratejisi, uluslararası pazarlama, internet pazarlama ve diğerleri gibi konuları içermektedir. Bu belirli bir alan ile ilgili tüm farklı konuları içerir. Bazı sertifika programları da farklı alanlara genel bir bakış sunmaktadır.

Bazı üniversitelerin sertifika programları gibi kendi programlarına da vardır, bu programlara, diploma programlarına diyoruz. Bunları ayırt etmek için yaygın olarak kabul edilen kıstas yoktur. Genel olarak, bir diploma programı, uygulama saati belirli bir asgari bilgiyi sağlamak için gereklidir ve süresi uzundur.

Sertifika / diploma programları, üniversite içinde üniversite tarafından sunulur. Sertifika / Diploma programları bazen de dil okulları tarafından sunulmaktadır.

Programlar Kimlere Hitap Ediyor?

Bazı sertifika / diploma programları yerel bir kitleye (Amerikalılar) için tasarlanmış ama kayıtlar aynı zamanda uluslararası katılımcılara açıktır. Bu programlarda daha fazla yerel halkın çoğunluğu olması muhtemeldir ve sınıflar hafta sonu (gündüz) ve (hafta içi) akşam sunulmaktadır.
Diğer sertifika / diploma programları, öncelikle uluslararası katılımcılar için tasarlanmıştır. Bu durumda, katılımcıların çoğu Amerikalı değildir ve sınıflar gündüz zaman diliminde ve her gün gerçekleşmektedir.

Sertifika / diploma programlarının, lisans programlarından farkı nedir?

Sertifika / diploma programlarına kısa ve kuramsal kavramlar yerine pratik yönlere daha fazla odaklanma eğilimindedir. Derslere ek olarak, yoğun tartışma yerine gerçek vaka çalışmalarından faydalanmak ve ilgili ortamları ziyaret içerir. Bazı programlar eğitimi tamamlamak için isteğe bağlı staj olanağı sunarlar.

En Çok Tercih Edilen Sertifika/Diploma Programları

  • İş İdaresi
  • İşletme
  • Pazarlama
  • Finans
  • Bilişim Teknolojisi (IT Management)
  • Turizm İşletmeciliği
  • Uluslararası Ticaret
  • İngilizce Öğretmenlerine Yönelik Geliştirme Programı (CELTA/DELTA)
  • Halkla İlişkiler
  • Hukuk

Katılım şartları nelerdir?

Genellikle başvuru için temel gereklilik, İngilizcede gelişmiş bir bilgidir. Bazı okullarda şart olarak belirli bir TOEFL puanı istenebilir. Ancak hala TOEFL sınavı almamış öğrenci de kayıt edilmektedir. Bu durumda olan öğrenciler için dil okulu ve sertifika/diploma programı kombinasyonu yapmak mümkündür. Diğer gereksinimler ise program türüne göre belirli bir alanın temel bilgi (bilgisayar becerileri, yönetim kavramları, vb gibi) ve / veya daha önceki bazı iş deneyimi içerebilir.

Sertifika / diploma programlarının ana avantajları nelerdir?

Amerikada sertifika eğitim

Bu programlar size yeni beceriler, kısa bir süre içinde uluslararası deneyim ve bazı iş deneyimlerini kazandırmak için imkân verir. Programların süresi bir yıl ile üç ay arasında değişmektedir. (konu ve programın formatına göre). Programların öğretim programları hazır bilgi becerilerini kullanarak, çok daha pratik olma eğilimindedirler. Daha hızlı ve lisans programlarından (lisans veya yüksek lisans) daha ucuzdur. Lisans ve yüksek lisansın giriş koşulları ağırdır ancak sertifika ve diploma programlarının giriş koşulları daha yumuşaktır. Bu eğitim programları diğer ülkelerden profesyoneller ile iletişim için büyük bir fırsat sağlar. Zamanlama açısından esneklik ve kolaylık sağlayarak, yılda birkaç kez sunulmaktadır.

ABD Profesyonel Sertifika Programları Avantajları

Küresel toplumun gelişen dünyasında, bugünün hızlı uzmanları, yabancı dil öğrenmenin, sürekli eğitim ve öğretim için zorunluluk olduğunun farkındadırlar. Ticaretin serbest akışı ve küresel ekonomiye entegrasyonu sayesinde, işverenler şu anda konusu ile ilgili ve çeşitli eğitimler almış kalifiye bireyler aramaktadırlar.

Profesyonel Sertifika Programları tamamlamak daha az zaman alır, daha az maliyetli ve daha nokta odaklı ve alakalıdır. Bu programlar GMAT, GRE veya SAT gibi bir giriş ya da yerleştirme sınavı tamamlanmasını gerektirmez. Ancak, ileri düzeyde İngilizce dil becerilerine sahip olunmalıdır.

Profesyonel Sertifika Programları katılımcılara ders çalışma başarıyla tamamlanması mümkün olmayan ancak stajlar ile öğrenme fırsatı doğduğunu anlamanın en büyük avantajlarından biridir. Staj ancak tüm kurumlar veya üniversiteler tarafından sunulan bir hizmet değildir, bu nedenle bir Amerikan şirketi deneyimi isteyenler için Staj seçeneğine sahip üniversiteler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Staj deneyimi, yardımcı proje yönetimi, liderlik becerileri, takım oluşturma gibi çeşitli konularda katılımcıya mesleki tecrübe kazandırmaktadır.

Seritifka/Diploma programlarının alanları ve süreleri hakkında daha fazla bilgi için ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

0543 292 41 92

 info@islands-turkey.com

ISLANDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

Amerika Kampanyalar

ABD Dil Okulları Kampanyalar


Yurtdışı Eğitim Fırsatlarımız

Web Servisi İle Bağlantı Kurulamadı


Amerika Programlarımız

Diger Egitim Sitelerimiz

Ana Sayfa | İLETİŞİM | Site Haritası Valid CSS!
Amerika Eğitim Kampanyalar